Przegląd najbardziej przydatnych kosmetyków samochodowych

Jeśli chcemy we właściwy sposób pielęgnować lakier na naszym samochodzie, musimy mieć świadomość tego, że konieczne będzie w takim przypadku skorzystanie z profesjonalnych kosmetyków. Którymi z nich powinniśmy się zatem zainteresować w pierwszej kolejności?

Piana aktywna

Ich wymienianie warto rozpocząć wskazując na pianę aktywną, niejednokrotnie bowiem mamy okazję, aby przekonać się o tym, że gąbka i ręczne ścieranie brudu mogą okazać się niewystarczające, jeśli zależy nam na myciu, które będzie rzeczywiście skuteczne. Dzięki aktywnej pianie każdy z nas może stworzyć skuteczną przydomową myjnię samochodową. Oczywiście, osiągnięcie tego celu jest możliwe dopiero po zakupie myjki ciśnieniowej, mamy jednak do czynienia z rozwiązaniem, które charakteryzuje się coraz większą przystępnością cenową. Podczas mycia karoserii niejednokrotnie możemy przekonać się o tym, że uporanie się z niektórymi zanieczyszczeniami jest wyzwaniem, któremu naprawdę trudno jest sprostać. Tak jest między innymi w przypadku smoły i asfaltu, choć równie uciążliwa potrafi być żywica.

Tar&glue remover

Jeśli gąbka i szampon nie spełniają pokładanych w nich nadziei, możemy sięgnąć po specjalne preparaty znane jako tar&glue remover i potrafiące poradzić sobie nawet z trudnymi do wyeliminowania zanieczyszczeniami o organicznym pochodzeniu. Jeśli zanieczyszczenia weszły już w reakcję z lakierem, możemy natrafić na ślad, który jest trudny do usunięcia nawet wówczas, gdy próbujemy wykorzystać w tym celu preparat pozwalający na wyeliminowanie smoły i żywicy.

Profesjonalna pielęgnacja auta

Glinka

Nawet w takim przypadku nie powinniśmy jednak załamywać rąk, z pomocą przychodzi nam bowiem plastyczna masa o właściwościach ściernych znana jako glinka. Jej znakiem rozpoznawczym jest umiejętność delikatnego polerowania lakieru, choć glinka radzi sobie też znakomicie ze ściągnięciem uporczywego brudu.

Pasta polerska

Jeśli odpowiednio wyczyścimy nadwozie, możemy zdecydować się na przeprowadzenie korekty lakieru i właśnie w tym celu najlepiej będzie nam służyła pasta polerska. Tu szczególnie polecana jest polerka elektryczna, która przyspieszy prace i wpłynie na ich dokładność.

Autor

Karol Cisoń

Redakcja chemadex.com.pl

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@chemadex.com.pl

Bez obaw skorzystaj z naszego doświadczenia związanego z motoryzacją

Czym jest auto detailing?
Dlaczego warto skorzystać z auto detailigu?
Jak zadbać o swój samochód?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u nas.