Na czym polega auto detailing?

Zaczną mijać kolejne dni, miesiące, lata i nasze auto nie będzie już wyglądać tak dobrze jak piękny lśniący diament. Jeśli tak się zacznie dziać z pomocą przychodzi nam kosmetyka samochodowa określona inaczej jako autodetailing. Jest to proces, w ramach którego doprowadzi się do doskonałego wyglądu nasz samochód.

Kosmetyka auta

Auto detailing jak sama nazwa wskazuje przywiązuje wagę do każdego szczegółu związanego z samochodem jak usuwanie mikrozadrapań, rys na lakierze czy nawet czyszczenie wlewu paliwa, usuwanie resztek owadów czy czyszczenie wnętrz z otarć butów, które pojawiać się mogą na wewnętrznej części drzwi samochodu. Te realizowane procesy są żmudne i zajmować będą sporo czasu, ale warto się na nie zdecydować, ponieważ w ten sposób walory estetyczne naszego samochodu będą większe a jednocześnie poprawi się również jego rynkowa wartość. Jeśli rozważymy potem sprzedaż naszego samochodu zabiegi takie pozwolą zadbać o każdy element auta i tym samym będzie ono wyglądało doskonale.

Car deteling – nowe życie Twojego samochodu

Zabiegi określane jako car detailing to niczym odnowa biologiczna dla samochodu, która musi obejmować takie prace jak mycie, wzmacnianie wszystkich części i ich ochrona, tak by mogło nam służyć długie lata. Jednocześnie nasze auto ma na tle innych samochodów wyróżniać się wyjątkową czystością oraz blaskiem. Końcowy efekt ma zwalić z nóg.

Połysk auta

Mycie samochodu

Do mycia lakieru samochodu stosuje się specjalne miękkie rękawice, ścierki z mikrofibry, tak by dało się w ten sposób chronić auto przed porysowaniem karoserii zanim przystąpi się do renowacji lakieru. Można także stosować specjalną glinkę, która będzie usuwać te zanieczyszczenia, których nie udało się pokonać w trakcie mycia.

Polerowanie samochodu

Jeśli pominiemy glinkowanie to potem proces polerowania może być utrudniony w znaczący sposób. Potem przyjdzie także czas na szczegółowe czyszczenie wnętrza, które obejmuje pranie tapicerki oraz podsufitki tak by usunąć wszystkie plamy oraz zanieczyszczenia. Wprowadza się również specjalne preparaty, które chronią materiały przed starzeniem wywołanym promieniami UV i nadającymi estetyczne wykończenie, co sprawi, że nasze auto będzie rzeczywiście wyglądać perfekcyjnie.

Autor

Mariusz Furman

Redakcja chemadex.com.pl

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@chemadex.com.pl

Bez obaw skorzystaj z naszego doświadczenia związanego z motoryzacją

Czym jest auto detailing?
Dlaczego warto skorzystać z auto detailigu?
Jak zadbać o swój samochód?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u nas.