Na czym polega auto detailing i jakie są jego efekty?

Auto detailing i masz samochód jak z salonu!

Określenie auto detailing z wolna zadomawia się w języku polskim, nie da się jednak ukryć, że dla wielu kierowców nadal brzmi obco. Już choćby dlatego warto zapoznać się z jego znaczeniem, zwłaszcza, jeśli zależy nam na tym, aby wygląd samochodu zachwycał i nie zdradzał jego rzeczywistego wieku. (http://motogo.pl/o-nasGdy codziennie poruszamy się po drogach, musimy liczyć się z tym, że tego rodzaju aktywność nie pozostanie bez wpływu na wygląd samochodu, który wykorzystujemy w tym celu. Nawet najpiękniejszy pojazd traci więc w pewnym momencie blask.

Auto detailing może to zmienić, już choćby dlatego zasadne jest myślenie o nim jako o czymś więcej niż tylko o profesjonalnej myjni. Co więcej, auto detailing może dotyczyć nie tylko wyglądu zewnętrznego, ale również wnętrza samochodu, jeśli więc chcemy, aby nasz pojazd również po wielu latach prezentował się znakomicie, auto detailing jest rozwiązaniem, które powinno nas zainteresować.

Proces auto detailingu

Mówienie o efektach auto detailingu nie jest prostym zadaniem, te różnią się bowiem znacząco i są uzależnione od tego, na jaki proces się zdecydujemy. Jeśli więc wybieramy te zabiegi, które są wykonywane wewnątrz samochodu, możemy oczekiwać zmian obejmujących zarówno tapicerkę, jak i elementy plastikowe. Oczywiście, wśród elementów, które zużywają się najszybciej wymienić należy również dźwignię zmiany biegów oraz wewnętrzną stronę drzwi, wszystkie te elementy nie radzą sobie bowiem najlepiej z ewentualnymi przetarciami.

Samochodowe SPA

Oddając samochód do SPA możemy jednak spodziewać się, że tapicerka będzie nie tylko wyprana, ale również poddana zabiegom konserwacyjnym, na uwagę zasługuje przy tym również możliwość usunięcia nieprzyjemnych zapachów. Proces rozpoczyna się od mycia, które ma w tym wypadku pogłębiony charakter, każdy element samochodu jest przy tym czyszczony z jednakową starannością. Ku zadowoleniu kierowców proces czyszczenia odnosi się nawet do tych miejsc, do których oni sami nigdy nie byliby w stanie dotrzeć.

Zabiegi obejmują również elementy takie, jak konsola środkowa, deska rozdzielcza, gałka zmiany biegów, drzwi, kierownica oraz pedały. Nie zapomina się również o ramach drzwi i uszczelkach, a więc tych elementach, które są w szczególny sposób narażone na uszkodzenie. Również w tym przypadku auto detailing nie ogranicza się jedynie do czyszczenia, mamy bowiem do czynienia z elementami, które są starannie zabezpieczane. Zadaniem dość skomplikowanym, a jednocześnie wiążącym się ze sporą odpowiedzialnością, jest też czyszczenie tapicerki. Również w tym przypadku z pomocą przychodzą specjalistyczne preparaty.

Autor

Robert Skrzypek

Redakcja chemadex.com.pl

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@chemadex.com.pl

Bez obaw skorzystaj z naszego doświadczenia związanego z motoryzacją

Czym jest auto detailing?
Dlaczego warto skorzystać z auto detailigu?
Jak zadbać o swój samochód?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u nas.