Na czym polega auto detailing?

Istota auto detailingu

Gdybyśmy chcieli w prosty i przystępny sposób zdefiniować auto detailing, z pewnością musielibyśmy w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na to, że mamy w jego wypadku do czynienia z szeregiem zadań wykonywanych tak na zewnątrz, jak i wewnątrz samochodu. Lista czynności, które mogą być wykonywane w ramach tej usługi, potrafi być wyjątkowo długa. (http://motogo.pl/o-nasWarto zatem wspomnieć przede wszystkim o dokładnym oczyszczeniu auta, te bowiem sprawia, że zarówno jego późniejsza renowacja, jak i zabezpieczenie stają się łatwiejszymi zadaniami.

Renowacja to zresztą czynność, która nie odnosi się jedynie do lakieru, ale również do tych pojedynczych elementów, z którymi mamy do czynienia tak wewnątrz, jak i na zewnątrz samochodu. Dzięki temu lakier na powrót staje się błyszczący i pełen głębi koloru. Oczywiście, osiągniecie takiego celu nie byłoby możliwe, gdyby nie wykorzystanie wosku oraz specjalnych powłok ceramicznych i kwarcowych. Zabezpieczane są też pojedyncze elementy wnętrza. W tym celu wykorzystuje się środki konserwujące. Efektem końcowym auto detailingu jest wydłużenie żywotności samochodu oraz podniesienie jego wartości rynkowej.

Auto detailing zewnętrzny

Choć auto detailing jest kojarzony przede wszystkim z karoserią samochodu, warto pamiętać, że jego możliwości wcale nie ograniczają się do poprawy jej wyglądu. Nie bez znaczenia jest i to, że w jego skład wchodzą zabiegi, które wykonywane są na szybach, felgach i oponach, a także na pozostałych elementach. Oczywiście, to renowacja lakieru jest uważana za zabieg najbardziej skomplikowany i nie dzieje się tak wcale bez przyczyny, również innym zabiegom warto jednak poświęcić nieco uwagi. Doskonałym przykładem mogą być w tym kontekście choćby myte z dwóch stron szyby, na które nakłada się specjalne preparaty. Te nie tylko poprawiają widoczność na drodze, ale również uniemożliwiają zabieranie się wody na szybach. Dokładnie myte są także lampy oraz reflektory, z których usuwa się zarówno osady, jak i zabrudzenia.

Polerowanie lakieru samochodu

Auto detailing wnętrza

Również renowacja samochodowego wnętrza jest zaliczana do tych zabiegów, które wymagają od kierowcy sporego zaangażowania. Tu pierwszym zabiegiem jest zwykle odkurzenie samochodu, niezbędne jest jednak również pranie tapicerki, dywanów oraz tak zwanej podsufitki. Jeśli istnieje taka konieczność, detailing wnętrza auta może też obejmować wymontowanie foteli, co sprawi, że wnętrze będzie mogło zostać wyczyszczone w jak najlepszy sposób. Można zdecydować się też na renowacje tapicerki skórzanej – niezrównany zabieg, który zapewni jej dawny blask.

Autor

Karol Cisoń

Redakcja chemadex.com.pl

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@chemadex.com.pl

Bez obaw skorzystaj z naszego doświadczenia związanego z motoryzacją

Czym jest auto detailing?
Dlaczego warto skorzystać z auto detailigu?
Jak zadbać o swój samochód?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u nas.