Trójwymiarowa ochrona o wysokiej gęstości dla Mercedes-Benz GLC

Jeśli lubisz swoje SUV-y z dużą ilością komfortu, mocy i prowadzenia na trudnych drogach, to Mercedes GLC jest doskonałym wyborem! Kiedy jeden z nich przybył do UF's Brands Hatch Detailing Studio na zabieg New Car Protection, interesujące było przyjrzenie się nowej ofercie Mercedesa, która z pewnością nie zawiodła.

Ten GLC został wyposażony w pakiet Premium Plus, dzięki czemu oprócz skórzanych foteli Artico, sportowych pedałów AMG, haftowanych dywaników podłogowych, sportowej kierownicy z płaskim dnem i ciekawego oświetlenia wnętrza, posiadał również system dźwięku przestrzennego Burmester i wystarczająco dużo zaawansowanych technologicznie gadżetów, aby podekscytować Jasona Bourne'a. Miłym akcentem był również panoramiczny szyberdach z elektrycznie sterowaną roletą przeciwsłoneczną!

mercedes

Do ochrony lakieru Hyacinth Red Metallic w tym GLC na specjalne zamówienie wybrano nowy profesjonalny uszczelniacz Si3D HD firmy Nanolex. Si3D HD (High Density) powstał na bazie wypuszczonej jakiś czas temu powłoki konsumenckiej Si3D. Si3D okazał się bardzo popularny i skuteczny, a jego gładkość i połysk przekonały nawet zespół Renault Sport Formula One, który obecnie stosuje go jako środek uszczelniający w swoich samochodach wyścigowych!

Mając taki rodowód, kiedy pojawił się Si3D HD, oczywiście z chęcią go wypróbowaliśmy. Rezultaty były znakomite - pogłębienie i uwydatnienie kolorów oraz nadanie wykończeniu połysku przypominającego diament. Od razu wiedzieliśmy, że Si3D HD będzie hitem wśród klientów". - Derek Ginger, Master Detailer, UF Detailing Studio

Prawidłowa ochrona lakieru wymaga, aby powierzchnia była tak czysta i wolna od skaz, jak to tylko możliwe. Nawet najlepsze uszczelniacze nie są w stanie zatuszować złego przygotowania, ponieważ są optycznie przejrzyste i ujawniają wszystko, co znajduje się pod nimi. Ponadto, jeśli powierzchnia jest zanieczyszczona, uszczelniacz nie będzie w stanie wiązać prawidłowo, a to może spowodować nierówną warstwę z potencjalnymi słabymi punktami.

W ramach procesu dokładnego odkażania, pojazd został najpierw potraktowany środkiem do czyszczenia kół i usuwania zanieczyszczeń żelaznych Nanolex, a następnie środkiem do usuwania owadów Nanolex, aby zapewnić usunięcie wszelkich pozostałości po owadach i resztek kleju z ochronnej folii transportowej. Następnie GLC został wstępnie oczyszczony przy użyciu Nanolex Pre-Clean Concentrate, wysoko pieniącego, alkalicznego środka czyszczącego, aby usunąć wosk, politurę i pozostałości silikonu pozostałe po produktach, które mogły być używane przez dealera przed odbiorem samochodu. Na koniec GLC został umyty przy użyciu metody dwóch wiader i szamponu Nanolex Pure Shampoo.

Nanolex Pre-Wash Concentrate i Pure Shampoo są czystymi środkami czyszczącymi, ponieważ nie zawierają pozostałości. Jest to niezwykle ważne przy stosowaniu tego typu uszczelniaczy, ponieważ powierzchnia musi być całkowicie wolna od pozostałości, aby umożliwić prawidłowe utworzenie wiązań chemicznych z lakierem, kołami i elementami wykończeniowymi. - Derek Ginger, Master Detailer, UF Detailing Studio

Po oczyszczeniu, samochód został poddany końcowemu płukaniu czystą wodą przy użyciu filtra Aqua Gleam De-ionising Water Filter podłączonego do węża. GLC został następnie starannie osuszony przy użyciu ultra miękkich ręczników z mikrofibry i wprowadzony do studia w celu sprawdzenia stanu lakieru przy intensywnym oświetleniu. Okazało się, że GLC jest w doskonałym stanie i praktycznie bez skazy, wymagał jedynie lekkiego polerowania ręcznego przy użyciu PolishAngel Esclate, aby wzmocnić lakier przed nałożeniem powłoki.

Aby lakier był idealnie przygotowany do nałożenia uszczelniacza, karoseria została oczyszczona przy użyciu środka Nanolex EX Residue Remover.

Następnie nałożono lakier Si3D HD za pomocą specjalnie zaprojektowanego aplikatora z delikatnej ściereczki z mikrofibry owiniętej wokół bloku pianki, co zapewniło lepszą przyczepność i równomierne nakładanie.

W powłoce Si3D zastosowano matrycę 3D, która zasadniczo różni się od innych powłok ceramicznych. W przypadku Si3D powłoka utwardza się jako trójwymiarowa warstwa z drobnymi kryształkami wynurzającymi się nieznacznie z powierzchni i sieciującymi w celu zapewnienia kompleksowej ochrony przed wodą, brudem i olejami. Si3D HD to matryca o dużej gęstości (około dwukrotnie większej niż w przypadku Si3D) usieciowanych cząsteczek, zapewniająca jeszcze wyższy poziom ochrony. Podobnie jak Si3D jest on praktycznie odporny na skrajne wartości pH i nie ulega degradacji w kontakcie z kwaśnymi deszczami lub innymi opadami przemysłowymi. Podczas gdy system Si3D zapewnia około 24-miesięczną ochronę, w przypadku prawidłowo konserwowanego systemu Si3D HD można oczekiwać, że będzie ją zapewniał przez okres od trzech do pięciu lat. - Jez Gilman, dyrektor zarządzający, UF

Do zapewnienia pełnej ochrony wystarczy cienka warstwa Si3D HD. Do pokrycia Mercedesa GLC wystarczyło około 10 ml! Po nałożeniu jednej warstwy dalsze warstwy nie zapewniają dodatkowej ochrony, ponieważ matryca 3D nie pozwala na skuteczne wiązanie się z nią dodatkowych produktów lub warstw. Si3D HD może być stosowany na lakier, koła, elementy metalowe i wykończeniowe, zapewniając wszechstronną ochronę na długie lata.

Nakładanie Si3D HD jest inne niż w przypadku innych uszczelniaczy: wymagana jest tylko niewielka ilość, którą rozprowadza się promieniście od środka miejsca, w którym aplikator został nałożony na panel. Zasadniczo rozprowadza się go na coraz większej powierzchni, aż zniknie i wtedy delikatnie wyciera się powierzchnię czystą mikrofibrą. Si3D HD jest naprawdę gładki, w ogóle nie chwycił, więc nie było żadnych problemów z kłaczkami pozostawionymi na powierzchni. Derek Ginger, Master Detailer, UF Detailing Studio

Po nałożeniu, warstwa powinna być pozostawiona do utwardzenia na co najmniej 12 godzin, aby zapobiec przedostawaniu się wody do matrycy i jej uwięzieniu - co jest główną przyczyną powstawania plam wodnych w przypadku wielu uszczelniaczy. Po wstępnym okresie utwardzania należy unikać stosowania detergentów przez kolejne sześć lub siedem dni, aby umożliwić pełne utwardzenie matrycy.

Efekt zbierania wody przez materiał Si3D HD był wyjątkowy. Mieliśmy problem z tym, aby krople wody pozostały na powierzchni na tyle długo, aby zrobić im zdjęcie! - Derek Ginger, mistrz detailingu, UF Detailing Studio
Produkty Si3D są dostępne już od jakiegoś czasu i cieszą się dużą popularnością. Dla entuzjastów szukających ochrony, którą mogą zastosować samodzielnie, jest to idealny wybór. Jednak ze względu na konieczność dokładnego przygotowania przed nałożeniem wersji HD oraz ściśle kontrolowane warunki, Si3D HD jest dostępny jako usługa tylko dla detailerów z certyfikatem Nanolex. - Jez Gilman, Dyrektor Zarządzający, UF

Aby zapewnić długą żywotność powłoki HD, należy stosować odpowiedni reżim konserwacyjny. Po pierwsze, samochód powinien zostać wstępnie oczyszczony przy użyciu koncentratu Nanolex Pre-Wash Concentrate w celu usunięcia większych cząstek brudu i żwiru. Ten krok pomaga zapobiec powstawaniu na powierzchni powłoki swirli spowodowanych myciem. Następnie samochód powinien zostać umyty przy użyciu Nanolex Pure, czystego szamponu, który podobnie jak Pre-Wash Concentrate nie pozostawia na powierzchni powłoki żadnych pozostałości, które mogłyby zakłócić jej funkcję hydrofobową. Co sześć do ośmiu tygodni należy nakładać Nanolex WashCoat za pomocą lancy pianowej. WashCoat tworzy chemiczną więź z istniejącą powłoką, odmładzając ją, odświeżając i zwiększając jej wydajność, jednocześnie wspomagając długowieczność. Nanolex Final Finish, spray do szybkiego detailingu, może być stosowany między myciami, w razie potrzeby, aby usunąć kurz i ślady odcisków palców oraz dodatkowo wzmocnić połysk.

Dowiedz się więcej na http://chromy.com.pl/.

Autor

Robert Skrzypek

Redakcja chemadex.com.pl

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@chemadex.com.pl

Bez obaw skorzystaj z naszego doświadczenia związanego z motoryzacją

Czym jest auto detailing?
Dlaczego warto skorzystać z auto detailigu?
Jak zadbać o swój samochód?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u nas.