Co warto wiedzieć o auto detailingu?

Autodetailing – o czym warto wiedzieć

Usługi związane z auto detailingiem cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. Choć jednak proponuje je dziś coraz większa grupa podmiotów, nadal uzasadnienie znajduje mówienie o nich jako o propozycji niszowej. (http://motogo.pl/o-nas) Kierowcy jednak poszukują informacji na ich temat, mają bowiem pewność, że auto detailing pomoże poprawić wygląd samochodu, wpłynie korzystnie na komfort jazdy, a nawet na funkcjonalność pojazdu. Jeśli zabiegi tego rodzaju będą wykonane prawidłowo, można liczyć również na istotne podniesienie wartości rynkowej samochodu.

Czyszczenie samochodu

Gdybyśmy mieli wskazać na te elementy związane z auto detailingiem, które wydają się mieć kluczowe znaczenie, z pewnością musielibyśmy wspomnieć o specjalistycznym i kompleksowym czyszczeniu samochodu. Nie jest to proste zadanie, przeprowadza się je więc w myjniach, które są odpowiednio przygotowane i mogą pochwalić się personelem, któremu można powierzyć tego rodzaju zadanie. Auto detailing nie polega ani na wycieraniu karoserii, ani na jej polerowaniu, pojazd musi zostać bowiem starannie obejrzany jeszcze zanim pracownicy zdecydują się na jego woskowanie.

Specjalistyczne mycie samochodu

Zakres usług zmienia się zresztą za każdym razem, dostosowuje się go przy tym do indywidualnych potrzeb, auta nie zawsze potrzebują bowiem równie dokładnego czyszczenia. Co ciekawe, mówiąc o dokładnym czyszczeniu mamy na myśli również troskę o te elementy, które zwykle nie są wcale myte w sposób drobiazgowy w czasie wizyty składanej w myjni. Tu warto wspomnieć między innymi o felgach i reflektorach, choć pewne znaczenie ma dla nas również czyszczenie szyb. W myjni, która zajmuje się auto detailingiem, można zresztą liczyć nawet na usunięcie tych zabrudzeń, które już od dawna są przez nas uznawane za trwałe.

Czyszczenie tapicerki

Auto detailing koncentruje się również na wnętrzu pojazdu, nie można przy tym nie dostrzec, że jego czyszczenie jest wykonywane ze szczególnie dużą starannością. Trudno jednak, aby było inaczej, mamy bowiem do czynienia z ta przestrzenią, którą podróżują ludzie. W obiciach foteli, na podłodze, a zwłaszcza na powierzchni tapicerki, zwykle zbiera się mnóstwo zarazków. Kierowca i pasażerowie często o nich zapominają, skala zagrożenia nie staje się jednak przez to mniejsza.

Oddając samochód do specjalistycznej myjni można liczyć również na impregnację elementów skórzanych, z których często składa się tapicerka. Wśród usług związanych ze skórami znajduje się również ich czyszczenie, pokrywanie preparatami pielęgnacyjnymi oraz eliminowanie ewentualnych uszkodzeń. Takie podejście w istotny sposób przedłuża żywotność materiału.

Autor

Karol Cisoń

Redakcja chemadex.com.pl

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@chemadex.com.pl

Bez obaw skorzystaj z naszego doświadczenia związanego z motoryzacją

Czym jest auto detailing?
Dlaczego warto skorzystać z auto detailigu?
Jak zadbać o swój samochód?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u nas.