Mycie auta

Prawidłowe mycie samochodu wpływa na estetykę i trwałość powłoki lakierniczej. Jak więc należy realizować mycie samochodu? Czyste auto będzie jak czyste ubranie świadczyć o właścicielu samochodu. Mycie auta wydaje się być proste, jednak w praktyce tak nie jest i mamy różne sposoby mycia, które na pewno nie są sobie równe.

Inaczej auto będzie wyglądać po myciu automatycznym, inaczej po myciu ręcznym. Najlepszy efekt dostaniemy po samodzielnym myciu ręcznym.

Jak myjemy?

Na sam początek musimy namoczyć samochód, szczególnie te mocno zabrudzone miejsca. Wykonujemy to myjką ciśnieniową z odległości około 20 cm. Pierwsze płukanie będzie skutecznie zmywać luźne cząstki, namoczy te bardziej przylegające. Myjka pozwala usuwać piasek oraz błoto. Dzięki pianie aktywnej wstępnie usunie się brud z poszczególnych elementów samochodu.

Wybierz dobrą chemię

Dobra chemia to środki, które będą w stanie zadbać o oczyszczenie samochodu, ale nie będą negatywnie działać na lakier oraz elementy takie jak plastiki czy uszczelki. W sprzedaży znajdziemy całkiem pokaźną gamę różnych produktów. Zawsze najlepszym wyborem będą środki z neutralnym pH na poziomie 7. Można mieć w składzie takiego szamponu wosk, ale w sprzedaży są takżę szampony bez wosku, jeśli ktoś chce wosk nakładać samodzielnie.

Myjnia samochodowa

Czym powinno się myć samochód.

Do mycia dokładnego najlepiej będzie używać gąbki albo też rękawicy z mikrofibrą. Profesjonaliści mają różne zdanie co do tego. Tak samo gąbka jak i rękawica będą zmywać brud, ale musimy pamiętać o tym, by mieć odpowiednią strukturę. Dobra gąbka ma małe oczka, rękawica będzie wygodna, pozwoli docierać do wszystkich zakamarków.

Czy można używać szczotki do karoserii?

Większość szczotek, które mamy w domu nie nadaje się do mycia samochodu, ich włosie będzie zbyt twarde. Na rynku znajdziemy jednak w sprzedaży specjalne środki do samochodów, szczotki, które mają miękkie poliestrowe włosie, osadzone niekiedy na długiej rączce, dzięki czemu łatwiej myć dach samochodu.

Felgi

Podobnie trzeba będzie od strony technicznej uważać na felgi. Trzeba mieć do nich jakiś nieagresywny preparat w spray. Dzięki temu jego aplikacja będzie łatwa i dotrze do najmniejszych szczelin, dzięki temu również skutecznie rozpuszczał będzie brud, nie doprowadzi również do uszkodzenia felgi.

Autor

Robert Skrzypek

Redakcja chemadex.com.pl

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@chemadex.com.pl

Bez obaw skorzystaj z naszego doświadczenia związanego z motoryzacją

Czym jest auto detailing?
Dlaczego warto skorzystać z auto detailigu?
Jak zadbać o swój samochód?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u nas.