Magia auto detailingu i jej specyfika

Czym jest auto detailing?

Gdy staramy się stworzyć definicję auto detailingu, zwykle w szczególny sposób akcentujemy to, że składa się on z przynajmniej kilku elementów. (http://motogo.pl/o-nasNa pierwszy plan wysuwa się w tym kontekście czyszczenie, renowacja oraz konserwacja, zabiegi te mogą przy tym dotyczyć zarówno całego samochodu, jak i jego poszczególnych elementów. Co więcej, auto detailing odnosi się w tym samym stopniu do części zewnętrznych, jak i do wnętrza auta. Wspomniane zabiegi mają poprawić stan wizualny pojazdu, ich plusem jest jednak i to, że w istotny sposób przedłużają jego żywotność.

Już na tym etapie warto zresztą podkreślić, że auto detailing nie powinien być utożsamiany z czyszczeniem tapicerki oraz z tak zwaną polerką, a więc pobieżnymi zabiegami, zwykle wykonywanymi w nieprofesjonalny sposób, a niekiedy przynoszącymi skutki odwrotne od oczekiwanych. Gdy właściciele samochodu odbierają go ze studia, w którym wykonywany jest auto detailing, bardzo często trudno jest im nawet uwierzyć w to, że nadal mają do czynienia z tym samym autem, które trafiło tam zaledwie kilka dni wcześniej. Efekty są więc spektakularne, choć zawsze wymagają profesjonalnego podejścia do samochodu.

Korzyści płynące z auto detailingu

Stosując pewne uproszczenia można stwierdzić, że auto detailing dąży do tego, aby samochód charakteryzował idealny wygląd przez długi czas. Oczywiście, prace, które prowadzą do osiągnięcia takiego celu, często potrafią być prowadzone nawet przez kilka dni, niejednokrotnie okazuje się przy tym, że znakomity efekt końcowy jest okupiony ogromnym nakładem pracy. Osoby, które odpowiadają za auto detailing to jednak przede wszystkim ludzie z pasją, co również stanowi wyjaśnienie sukcesu końcowego takiego przedsięwzięcia.

Renowacja smaochodu

Sam detailing może być wykonany w odniesieniu do każdego pojazdu. Równie często poddaje mu się nowe samochody, jak i te, których czasów świetności nie jest w stanie przypomnieć sobie nawet ich właściciel. W nowych samochodach najczęściej trzeba usunąć drobne wady lakiernicze, te bowiem są w stanie powstać już podczas transportu. W samochodach starszych konieczna jest znacznie bardziej kompleksowa korekta lakieru, często konieczne staje się przy tym również czyszczenie poszczególnych elementów składowych.

Czy warto?

Dziś trudno jest już mieć wątpliwości, co do tego, że auto detailing to znakomite rozwiązanie stworzone z myślą o kierowcach, którym zależy na atrakcyjnym wyglądzie ich samochodów. Oczywiście, nie można zapominać o tym, że najlepsze rezultaty przynosi w tym kontekście powierzenie pojazdu profesjonalistom.

Autor

Mariusz Furman

Redakcja chemadex.com.pl

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@chemadex.com.pl

Bez obaw skorzystaj z naszego doświadczenia związanego z motoryzacją

Czym jest auto detailing?
Dlaczego warto skorzystać z auto detailigu?
Jak zadbać o swój samochód?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u nas.