Jak uprać wnętrze auta?

Auto, które ma sporo lat niekoniecznie ma mieć również brzydki zapach. Zamiast pojazd perfumować zdecydowanie lepiej będzie go po prostu dokładnie czyścić. Warto zastanowić się skąd w ogóle brzydki zapach będzie się brał. Najczęściej związane będzie to z roztoczami, które gromadzą się w tapicerkach samochodów. bakterie w układzie wentylacji, klimatyzacji mogą się pojawić także w filtrach kabinowych i dość szybko będą się tam mnożyć.

Wszystko może być zatkane, pojawić się może kurz, resztki organiczne, które wozić tam będziemy miesiącami. To decyduje o niekorzystnym wpływie na samochód, co sprawi, że właśnie mogą się pojawić brzydkie zapachy.

Jeśli o pewne elementy samochodu nie będzie się należycie dbać to niestety ryzyko pojawienia się brzydkich zapachów zdecydowanie wzrośnie. Ograniczony będzie między innymi przepływ powietrza a to niestety sprawia, że konieczna staje się zmiana filtra. Może się okazać, że już po tym będzie odczuwalna zdecydowana poprawa. Gorzej jednak będzie w momencie, gdy auto jest zawilgocone, albo też było podtopione. W tej sytuacji woda powoduje zniszczenia, które generują brzydki zapach i trudno będzie go usunąć. W wielu przypadkach staje się to po prostu niemożliwe. To taki problem, z którymi niekiedy w ogóle nie będzie można sobie radzić. Tak wygląda sprawa, gdy chodzi o samochody po powodzi, które znajdują się w komisach. Pojawiają się tam z otwartymi szybami i rzędem zapachowych choinek, które mają być próbą pokonania brzydkich zapachów.

Odświeżenie samochodu

Tapicerka – pranie

Przygotowanie do czyszczenia wnętrza

Jeśli ma być wykonywanie pranie wcześniej trzeba będzie dokładnie odkurzyć samochód. Jeśli tego nie wykonamy płyn do mycia będzie się mieszał z zabrudzeniami i niestety pojawi się błoto. Dalej z niego tworzą się plamy, które potem będzie trudno usunąć. Do odkurzania przydawać się może ssawka szczelinowa, które daje nam możliwość usuwania zabrudzeń z miejsc, do których trudno będzie się dostać. W samochodzie źródłem brzydkiego zapachu może być również problem pozostających resztek pożywienia. Jeśli jest szansa na wyjęcie fotela czy jego złożenie to rzeczywiście warto będzie z tego skorzystać. W ten sposób czyszczenie okaże się skuteczniejsze.

Pranie wewnątrz samochodu

Najwygodniejszym rozwiązaniem będzie zastosowanie specjalnego środka w spreju. Jeśli ktoś będzie posiadał profesjonalny odkurzacz będzie lepszy niż sprej, ale jego brak sprawia, że to nam wyłącznie zostanie. Do auta, które jest większe warto mieć kilka opakowań. Ponieważ dzięki temu można liczyć na to, że oczyszczenie będzie dokładne. Nawet jeśli wydatek będzie spory to warto się na niego zdecydować.

Autor

Robert Skrzypek

Redakcja chemadex.com.pl

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@chemadex.com.pl

Bez obaw skorzystaj z naszego doświadczenia związanego z motoryzacją

Czym jest auto detailing?
Dlaczego warto skorzystać z auto detailigu?
Jak zadbać o swój samochód?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u nas.