Istota auto detailingu

Czym właściwie jest auto detailing ?

Auto detailing to złożony proces, którego celem jest odpowiednie oczyszczenie i zakonserwowanie wszystkich elementów samochodu. Może on dotyczyć tylko jednego elementu samochodu lub całego pojazdu. Dzięki temu procesowi uzyskuje się samochód o idealnym wyglądzie, który będzie wyglądał jak nowy lub nadawał się do użytkowania jako samochód pokazowy w ekskluzywnych salonach samochodowych. Proces detailingu może przejść pojazd nowy lub używany. (http://motogo.pl/o-nasZwykle nowe samochody w ten sposób mają usuwane uszkodzenia powstałe w transporcie.

Detailing w równym stopniu dotyka także wnętrza samochodu. Jest to podejście całościowe, dzięki czemu pojazd po jego zakończeniu po prostu zachwyca. Detailingu podejmują się osoby chcące sprzedać samochód, by podnieść przed samą sprzedażą jego wartość, a także osoby chcące po prostu mieć najlepiej wyglądający samochód na świecie. Lub przynajmniej w sąsiedztwie.

Auto detailing wnętrza i karoserii

Czynności związane z detailingiem mogą być wykonywane na zewnątrz lub w środku samochodu. Kiedy wykonujemy detailing wnętrza, skupiamy się przede wszystkim na elementach plastikowych, tapicerce oraz na wyposażeniu pojazdu. Jest to oczywiście pranie i odkurzanie, ale to tylko wstęp. Czyszczone są wszystkie elementy, łącznie z uszczelkami i listwami. Przygotowaniem do tego procesu jest zabezpieczenie wszystkich elementów delikatnych, a jego zakończeniem odpowiednia konserwacja zależna od konserwowanych materiałów. Do takich działań wybiera się zawsze starannie wyselekcjonowaną chemie samochodową, ponieważ niektóre środki czyszczące mogą powodować odbarwienia, co jest najczęstszym błędem osób zajmujących się detailingiem amatorsko.

Polerowanie lakieru

Działania dotyczące karoserii skupiają się oczywiście przede wszystkim na lakierze samochodu. Wszystko zaczyna się tutaj od pomiaru lakieru, co umożliwia odpowiednie przygotowanie się do dalszych prac. Mówimy tutaj kolejno o usuwaniu zanieczyszczeń z asfaltu czy smoły, eliminacji wszelkich rys i zadrapań, prostowaniu wgnieceń, matowieniu, przywracaniu głębi koloru, nakładaniu powieki ceramicznej i woskowaniu na samym końcu. Wszystko to oczywiście można określić myciem i polerowaniem, ale efekty są nieporównywalnie lepsze.

Przeprowadzenie takich zabiegów jest w stanie sprawić, że nawet dwudziestoletni samochód będzie wyglądał bardzo dobrze. Co więcej, detailing wnętrza oraz karoserii samochodu sprawia, że wszystkie elementy są potem bardziej odporne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia oraz normalne zużycie związane z eksploatacją.

Autor

Robert Skrzypek

Redakcja chemadex.com.pl

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@chemadex.com.pl

Bez obaw skorzystaj z naszego doświadczenia związanego z motoryzacją

Czym jest auto detailing?
Dlaczego warto skorzystać z auto detailigu?
Jak zadbać o swój samochód?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u nas.