Kiedy polerowanie?

Jeśli chodzi o lakier, który będzie porysowany i zmatowiały to znak, że należy już zadbać o wygląd auta. Prostym sposobem na poprawę wyglądu powłoki lakierniczej będzie zawsze jej polerowanie.

Delikatny lakier w samochodzie

Pewnie każdy właściciel samochodu wie, że lakier w jego aucie jest delikatny. Uszkodzenie bardzo łatwo zrobić choćby przez uderzenie niewielkim kamieniem. Lakier samochodu będzie można zniszczyć również przez wykonywanie złej konserwacji. Jeśli czyścimy nadwozie należy na początek zdecydować się na spłukiwanie całości i czyszczenie przy pomocy piany aktywnej. Dzięki temu będzie można spokojnie zadbać o oczyszczenie. Trzeba jednak uważać, by między lakier i gąbkę nie dostawał się jakiś piasek czy kamyk, ponieważ wtedy będzie dochodziło do porysowania samochodu. Dlatego najlepszą opcja do mycia jest używanie mikrofibry albo delikatnej wełny. Oprócz tego również powinniśmy pamiętać, o myciu na dwa wiadra, tak by w czystej wodzie płukać ścierkę.

Kiedy warto wykonywać polerowanie?

Samochód i jego lakier to trzy powłoki, które będą się na tym znajdować. Pierwsza to podkład, który jest nakładany na karoserię. W ten sposób mamy ochronę przed korozję dla nadwozia i większą przyczelnosć kolejnych powłok. Kolejna sprawa to lakier bazowy, który będzie odpowiadał za kolor.

Renowacja lakieru samochodowego

Na koniec nakładany będzie lakier bezbarwny, który ma być elementem zabezpieczenia i również będzie powodował, że wszystko będzie miało świetny połysk. Jeśli zniszczenie będzie sięgać do blachy to właściwie w takiej sytuacji polerowanie nie ma większego sensu, nie przyniesie bowiem żadnych zadowalających efektów. Jeśli jednak rysy są płytkie, wtedy polerowanie będzie w stanie je zetrzeć i ostatecznie można liczyć na udane efekty.

Maszynowo czy ręcznie?

Polerowanie realizowane może być bądź to maszynowo bądź też ręcznie. Niezależnie od tego jaką formę będziemy wybierać potrzebna nam będzie jedna z past polerskich, które mają różną siłę ścierania. Do polerowania ręcznego będziemy mogli wykorzystywać nieco mocniejszą pastę i z większą siłą ścieralności. Natomiast przy maszynowym polerowaniu będzie trzeba jak wiadomo wybrać delikatniejszą pastę, ponieważ będzie można bardzo szybko doprowadzić do zniszczenia. Polerowaniem maszynowym można bowiem szybko zniszczyć lakier i wtedy mocna ścieralność nie będzie dobra. Szczególnie trzeba mieć odpowiednie umiejętności i wprawę w trakcie realizowania takich działań.

Autor

Karol Cisoń

Redakcja chemadex.com.pl

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@chemadex.com.pl

Bez obaw skorzystaj z naszego doświadczenia związanego z motoryzacją

Czym jest auto detailing?
Dlaczego warto skorzystać z auto detailigu?
Jak zadbać o swój samochód?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u nas.