Auto-detailing na dobry początek

Auto detailing to usługa sięgająca aż do roku 1800. To wówczas w położonym w Niemczech niewielkim miasteczku producent powozów zaczął rozpowszechniać wosk, którego formuła bazowała na tłuszczach zwierzęcych. Miał on ochraniać lakier wehikułów, które ciągnięte były w konnych zaprzęgach. (http://motogo.pl/o-nasTo, jak auto detailing wygląda dzisiaj jest efektem rozwijanych przez lata technologii produkowanych kosmetyków, sprzętu i akcesoriów do pielęgnacji samochodów, wzrostu popularnością troski o posiadane samochody, a także coraz większej dostępności materiałów dydaktycznych.

Proces autodetailingu

Auto detailing jest procesem wieloetapowym, który ma za zadanie przywrócić, a następnie podtrzymać perfekcyjny wygląd samochodu. Uzyskany efekt znacznie przewyższa standard wykończenia o charakterze fabrycznym. Zabiegi obejmują nie tylko elementy znajdujące się na zewnątrz, ale również wszystkie te, które położone są we wnętrzu samochodu, a nawet komorę silnika. Najbardziej elementarnym założeniem detailingu jest wykonywanie poszczególnych czynności z ogromną starannością i troską o najmniejsze nawet szczegóły.

By stało się to możliwe, w ofercie producentów kosmetyków samochodowych znaleźć można szeroki wachlarz rozmaitych środków oraz akcesoriów do mycia, czyszczenia, regeneracji oraz zabezpieczania powierzchni. Ich formuła dostosowana jest do wymagań tych materiałów, które stosowane są w motoryzacji. Detailer musi więc łączyć wiedzę, która dotyczy specyfikacji materiałów, z których wykonano poszczególne elementy z wiedzą dotyczącą działania oraz zastosowania specjalistycznych kosmetyków do pielęgnacji samochodów. Połączyć należy również wiedzę teoretyczną z umiejętnościami praktycznymi dotyczącymi techniki prac renowacyjno – pielęgnacyjnych.

Proces auto detailingu

Naprawdę ważnym, a jednocześnie bardzo obszernym zagadnieniem z zakresu auto detailingu jest proces maszynowej renowacji lakieru samochodowego. Dzięki niemu bez konieczności ponownego lakierowania można usunąć rysy, zmatowienia oraz innego rodzaju defekty lakieru. Obecnie naprawdę często auto detailing wychodzi z kręgu profesjonalistów. To coraz częstsze hobby dla fanów motoryzacji oraz perfekcjonistów, a także tych wszystkich, którzy bardzo cenią sobie możliwość poruszania się zadbamy autem, które po prostu prezentuje się bardzo dobrze.

Etapy auto detailingu

Wyróżnia się trzy najważniejsze etapy auto detailingu:

  • -mycie i oczyszczanie
  • -regeneracja/odnowa
  • -ochrona/zabezpieczenie

Trzeba pamiętać, że auto detailing nie jest wykonany według jednego stałego ściśle określonego szablonu.

Autor

Karol Cisoń

Redakcja chemadex.com.pl

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@chemadex.com.pl

Bez obaw skorzystaj z naszego doświadczenia związanego z motoryzacją

Czym jest auto detailing?
Dlaczego warto skorzystać z auto detailigu?
Jak zadbać o swój samochód?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u nas.